Pabaigos - judėjimas link jų, per jas ir po jų

Agnė Petkutė-Budrienė

11/26/2021 1 min read

Artėjantis metų galas sutampa su kelių man svarbių projektų pabaiga, tad vis dažniau pagalvoju apie pabaigas, kaip jas jaučiu, kaip judu per jas ir po jų.

Gerai pažįstu jausmą, kai nesulaukusi vienos veiklos pabaigos susiplanuoju ir daug energijos skiriu naujai, taip išvengdama nerimą keliančio susidūrimo su pabaiga ir po jos atsiradusia tuštuma. Pažįstu ir sąmoningą susitikimą su pabaiga, kai skiriu sau laiko ir erdvės, patiriu, reflektuoju, ką atnešė pabaiga ir ramiai stebiu, kokie impulsai kyla.

Netikėtai prisiminiau viename seminare darytą praktiką, kai įsivaizdavome, jog žengiame per atvertų durų slenkstį ir peržengiame iš vienos būsenos į kitą. Pajaučiau smalsumą pritaikyti ją šioje situacijoje - įsivaizduoju, jog vienoje durų pusėje yra dabartinė kasdienybė, o kitoje jau po metų ir projektų pabaigos. Stebiu savo kūno impulsus, kvėpavimą, judesius, pėdų santykį su grindimis žengiant per įsivaizduojamą slenkstį. Ši kūniška patirtis atneša daug naujų įžvalgų, leidžia tyrinėti ir eksperimentuoti su skirtingais scenarijais.

Galbūt šiuo metu taip pat ryškiau jaučiate pabaigas? Kaip žengiate link jų, per jas ir kur judėti norite po šių pabaigų? Jei kilo bent menkiausias susidomėjimas ir smalsumas, kviečiu išbandyti šį patyrimą ir leisti kūnui padėti jums rasti būdus judėti link/per/po pabaigų

Nuotrauka: Dominic Walter